Ev Ödevlerine Sınırlama Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasına eğitim döneminde de devam ettireceğini duyurdu. Öğrencilere artık daha az ödev verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi için 81 ilin Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bir genelge ile duyuru yaptı. Genelgeye uyuldu ve öğrenciler tatil boyunca ödev yapmadı. Yarıyıl tatilinde başlatılan bu uygulamaya eğitim- öğretim döneminde de devam edilecek. MEB, daha az ev ödeviyle öğrencilerin sanata ve spora, daha çok kitap okumaya ve sosyalleşmeye teşvik edilmesini amaçlıyor.

Araştırmalar ev ödevinin çocuğun eğitimi üzerinde yararları olduğunu söylüyor, ödev öğrencinin sorumluluk duygusunu kuvvetlendirip, öğrenciye düşünme alışkanlığı kazandırıyor. Ancak öğrenciye katkı sağlayacak olan ödeve ayrılan süreden ziyade ödevin içeriği ve niteliği.

Ödev yapmak başarı getirir mi?

Araştırmalara göre Türkiye’de daha fazla ödev yapmak ile başarı arasında bir ilişki olmadığı söylenebilir. Uzmanlara göre öğrencilere yenilikçi, onları düşünmeye ve araştırmaya teşvik edecek ödevlerin verilmesi başarı için daha olumlu etki ediyor.

Araştırmalar ayrıca ödev saatinin düşürülmesinin çocuklar üzerinde stres ve baskı faktörünü azaltacağını sağlıkları açısından da çok daha iyi olacağını söylüyor. Öğrencileri bunaltmadan ve sıkmadan daha eğlenceli, yaratıcı ödevler derslerini pekiştirmeleri bakımından da olumlu etki yaparken hem öğretmen hem öğrenci için çok daha yararlı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google paylaş buton
Ders Verir Blog
Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrenciler “ZEKA İSTANBUL” İle Keşfedilcek

“Zeka İstanbul” projesi ile üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler okullarında görev yapan rehber öğretmenler tarafından keşfedilecek.


ŞURA'da Öğretmenlere Yıpranma Payı Verilmesi İstendi

19. Milli Eğitim Şurası'nda oluşturulan Öğretmen Niteliğinin Arttırılması komisyonunda, öğretmenlere her dört yılda bir yıpranma payı verilmesi önerisi benimsendi.


ÖSYM'nin Soru ve Cevapları Öğrenilebilecek

Anayasa Mahkemesi, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü iptal ederek, yürürlüğünü durdurdu.


Bütçede En Büyük Pay Yine Eğitime

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Meclis Genel Kuruluna sunuldu. Bütçede en büyük pay, yüzde 18,5 ile yine eğitime tahsis edildi.


Öğrenci Karneleri Değişiyor

Öğrenci Karneleri Değişiyor



Özel ders isteğiniz mi var?
Hemen ücretsiz yayınlayın! Özel Ders İste!
Öne Çıkan Ders Verenler
A*** S***
Ankara / Yüksek Lisans Mezunu
Ş*** H***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu
E*** Ö***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu

Bizi Takip Edin!

DersVerir.com'u takip edebilirsiniz


E-bülten Kayıt

E-mail adresinizle e-bültene kayıt olup yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Dersverir.com ?

Ders Verir.com özel ders almak isteyenler ile özel ders vermek isteyenleri biraraya getiren bir internet sitesidir. Özel ders verenlerin bilgileri siteyi kullanan herkes tarafından görülebilir. Özel ders veren telefonlarına doğrudan ulaşılabilir. Özel ders vermek istiyorsanız üye ol menüsünü, özel ders almak istiyorum diyorsanız özel ders istiyorum menüsünü kullanabilirsiniz.
  • Visa Card
  • Master Card
  • Maestro Card


GD Holding iştirakidir.
E-Posta © 2012 - 2023 DersVerir.com - Özel Ders Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır.