Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrenciler “ZEKA İSTANBUL” İle Keşfedilcek

“Zeka İstanbul” projesi ile üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler okullarında görev yapan rehber öğretmenler tarafından keşfedilecek.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü koordinatörlüğünde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla uygulanan “Zeka İstanbul” projesi ile İstanbul’un 39 ilçesinde görev yapan rehber öğretmenler üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesinde kullanılan testlerin uygulanması konusunda eğitimler alarak okullarında eğitim gören üstün zekalı ve yetenekli öğrencileri keşfedecekler.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından 2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan projeler arasında yer alan çalışma için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı rehber öğretmenler, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde eğitimlere başladı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google paylaş buton
Ders Verir Blog
Ev Ödevlerine Sınırlama Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasına eğitim döneminde de devam ettireceğini duyurdu. Öğrencilere artık daha az ödev verilecek.


ŞURA'da Öğretmenlere Yıpranma Payı Verilmesi İstendi

19. Milli Eğitim Şurası'nda oluşturulan Öğretmen Niteliğinin Arttırılması komisyonunda, öğretmenlere her dört yılda bir yıpranma payı verilmesi önerisi benimsendi.


ÖSYM'nin Soru ve Cevapları Öğrenilebilecek

Anayasa Mahkemesi, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü iptal ederek, yürürlüğünü durdurdu.


Bütçede En Büyük Pay Yine Eğitime

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Meclis Genel Kuruluna sunuldu. Bütçede en büyük pay, yüzde 18,5 ile yine eğitime tahsis edildi.


Öğrenci Karneleri Değişiyor

Öğrenci Karneleri DeğişiyorÖzel ders isteğiniz mi var?
Hemen ücretsiz yayınlayın! Özel Ders İste!
Öne Çıkan Ders Verenler
Ş*** H***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu
E*** Ö***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu
A*** S***
Ankara / Yüksek Lisans Mezunu

Bizi Takip Edin!

DersVerir.com'u takip edebilirsiniz


E-bülten Kayıt

E-mail adresinizle e-bültene kayıt olup yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Dersverir.com ?

Ders Verir.com özel ders almak isteyenler ile özel ders vermek isteyenleri biraraya getiren bir internet sitesidir. Özel ders verenlerin bilgileri siteyi kullanan herkes tarafından görülebilir. Özel ders veren telefonlarına doğrudan ulaşılabilir. Özel ders vermek istiyorsanız üye ol menüsünü, özel ders almak istiyorum diyorsanız özel ders istiyorum menüsünü kullanabilirsiniz.
  • Visa Card
  • Master Card
  • Maestro Card


GD Holding iştirakidir.
E-Posta © 2012 - 2023 DersVerir.com - Özel Ders Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır.