Bütçede En Büyük Pay Yine Eğitime

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Meclis Genel Kuruluna sunuldu. Bütçede en büyük pay, yüzde 18,5 ile yine eğitime tahsis edildi.

2015 Merkezi Yönetim Bütçesi ve 2013 Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay raporları görüşmeleri, TBMM Genel Kurulu’nda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in milletvekillerine sunumu ile başladı. Bakan Şimşek, küresel ekonominin hala sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirterek, Avro Bölgesi’nin yavaş büyümesinin devam edeceğini ifade etti. Bakan Şimşek, gelişmekte olan ülkelerdeki büyümenin yavaşlamasına işaret ederek, "Jeopolitik gerginliklerin artması küresel ekonomik görünümü aşağı çekmiştir. 2013 yılında hedeflediğimiz gibi yüzde 4 büyüyen Türkiye ekonomisinin 2014 yılında bir miktar yavaşlayarak, yüzde 3,3 büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Bugün 3. çeyrek rakamı açıklandı, yüzde 1,7. Yüzde 3,3’lük tahminde yüzde 2,2 büyüme var. Buradaki sapma tarım sektöründen kaynaklanıyor. Orta Vadeli Program’da öngörülen büyüme hedefine yakın bir büyüme öngörüyoruz. Aşağı yönlü revizyon sadece Türkiye’ye özgü bir durum değildir. Uluslararası Para Fonu (IMF) 2014 yılı büyüme tahminlerini hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler için iki kez aşağı yönlü revize etmiştir. Türkiye’nin 2014 yılı büyüme performansı Latin Amerika’daki gelişmekte olan ülkeler için öngörülen yüzde 1,3, gelişmekte olan Avrupa ülkeleri için yüzde 2,5, Çin ve Hindistan hariç gelişmekte olan ülkelerin yüzde 2,7’in üstündedir” dedi.

Bakan Şimşek, bütçede en büyük payın yüzde 18,5 ile yani 87.5 milyarla yine eğitime tahsis edildiğini ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google paylaş buton
Ders Verir Blog
Ev Ödevlerine Sınırlama Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasına eğitim döneminde de devam ettireceğini duyurdu. Öğrencilere artık daha az ödev verilecek.


Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrenciler “ZEKA İSTANBUL” İle Keşfedilcek

“Zeka İstanbul” projesi ile üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler okullarında görev yapan rehber öğretmenler tarafından keşfedilecek.


ŞURA'da Öğretmenlere Yıpranma Payı Verilmesi İstendi

19. Milli Eğitim Şurası'nda oluşturulan Öğretmen Niteliğinin Arttırılması komisyonunda, öğretmenlere her dört yılda bir yıpranma payı verilmesi önerisi benimsendi.


ÖSYM'nin Soru ve Cevapları Öğrenilebilecek

Anayasa Mahkemesi, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü iptal ederek, yürürlüğünü durdurdu.


Öğrenci Karneleri Değişiyor

Öğrenci Karneleri DeğişiyorÖzel ders isteğiniz mi var?
Hemen ücretsiz yayınlayın! Özel Ders İste!
Öne Çıkan Ders Verenler
Ş*** H***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu
E*** Ö***
İstanbul Avrupa / Üniversite Mezunu

Bizi Takip Edin!

DersVerir.com'u takip edebilirsiniz


E-bülten Kayıt

E-mail adresinizle e-bültene kayıt olup yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Dersverir.com ?

Ders Verir.com özel ders almak isteyenler ile özel ders vermek isteyenleri biraraya getiren bir internet sitesidir. Özel ders verenlerin bilgileri siteyi kullanan herkes tarafından görülebilir. Özel ders veren telefonlarına doğrudan ulaşılabilir. Özel ders vermek istiyorsanız üye ol menüsünü, özel ders almak istiyorum diyorsanız özel ders istiyorum menüsünü kullanabilirsiniz.
  • Visa Card
  • Master Card
  • Maestro Card


GD Holding iştirakidir.
E-Posta © 2012 - 2022 DersVerir.com - Özel Ders Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır.