Üyelik Sözleşmesi


ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Dersverir.com, özel ders verenlerin bilgilerinin site üzerinden yayınlanması ve bu hizmete bağlı olarak ziyaretçiler ile haberleşmenizin sağlanması ve benzeri hizmetleri sunmaktadır. Bu “Üyelik Sözleşmesi” çerçevesinde sunulan söz konusu hizmetlere ilişkin bilgi ve koşullar aşağıda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Dersverir.com’un hizmetlerinden faydalanmanız için aşağıda yer alan kuralları ve kullanım şartlarını eksiksiz kabul etmeniz gerekmektedir.

HİZMET TANIMI

Dersverir.com kullanıcılara çeşitli servisler (özel ders ilanı verme, profil oluşturma, online ders talebi alabilme, verdiği dersleri bildirebilme, vs.) hizmeti (Bundan böyle “Hizmet” olarak anılacaktır.) sağlamaktadır. Dersverir.com ile yaptığınız üyelik sözleşmenizin yürürlülük süresi boyunca, Dersverir.com profilinizin yayınlanması hizmetini vermekle birlikte, söz konusu hizmete ek hizmetler sunabilir, kaldırabilir veya var olan hizmetleri geliştirebilir.

ÜYELİK

Kayıt formunda yer alan bilgileri eksiksiz ve istenen şekilde doldurmanızın ve hizmet bedelini ödemeniz akabinde size özel bir hesap oluşturulacak ve bu hesap için sizin tarafınızdan belirlenen veya otomatik olarak oluşturulup, tarafınızdan değiştirilebilecek bir şifre atanacaktır. Şifreyi ve hesabın gizliliğini koruma sorumluluğu ve şifreniz veya hesabınız altında gerçekleşen tüm etkinliklere ilişkin sorumluluk size aittir.

Hesabınız onaylandıktan sonra sitede yayınlanacaktır. İlanınızın sadece özel derse ilişkin olması gerekmektedir. Yazılı izin alınmadıkça veya konuya ilişkin özel bir ilan türü tarafımızca sunulmadığı müddetçe, ticari bir kurum, grup ya da kuruluşa ilişkin olması ve/veya reklam içermesi mümkün olmayıp, içeren ilanlar, profiller derhal yayından kaldırılacaktır.

Yayınladığınız ilanda eposta adresiniz yer almayacaktır. Aynı şekilde eposta adresinizi ilanınızdaki herhangi bir metin alanına yazmanız durumunda, bu bilgi filtrelenerek yayınlanması engellenecektir. Telefon numaranızın görüntülenmemesine ise siz karar verirsiniz; ancak Dersverir.com, siz telefon numaranızın bütünüyle yayınlanmasını isteseniz dahi, haber vermeksizin eklenebilecek yeni özelliklerden sonra telefon numaralarının sadece kısmen görüntülenmesini zorunlu tutabilir. Telefon numaralarınızı ilanınızdaki herhangi bir metin alanına yazmanız durumunda, bu bilgi filtrelenerek yayınlanması engellenecektir. Bu uygulamalar üyelerimizin şahsi bilgilerinin güvenliği açısından düşünülmüş ve geliştirilmiş olup, ilanınızı gören ziyaretçilerimizin size mesaj veya cep telefonundan doğrudan, ulaşması tarafımızdan hiçbir şekilde engellenmemektedir. Herhangi bir ödemeye tabi olmayan basit bir prosedürü tamamlayan ziyaretçilerimiz telefon numaranıza ulaşabilecek ve/veya size ders talebi gönderebilecektir.

Yayınladığınız profilde “Ad” ve “Soyad” bölümlerine isminize ek olarak veya isim yerine herhangi bir sıfat, tanımlama, takma ad veya karakter yazmamanız gerekmektedir.

Üyelik süreniz boyunca istediğiniz zaman bilgilerinizi güncellemeniz veya yayınlanması zorunlu olan bazı bilgiler dışında istediğiniz bilgiyi çıkartmanız mümkündür. Üyelik oluşturulma sırasında bilgiler üye tarafından girilecektir. Bazı alanların doğrudan güncellenebilmesi mümkün değildir. Bu alanlar bizimle iletişime geçerek güncellenebilecektir.

Profillerde yazılan içerikler, Dersverir.com tarafında kısmen veya tamamen değiştirelibilir. Eklenen profillerin yayınlanma zorunluluğu yoktur. Profillerin yayınlanması Dersverir.com'un insiyatifindedir.

ÖDEME VE İADE KOŞULLARI

Dersverir.com tarafından verilen hizmet ücret karşılığında verilmekte olup, ücret ödemesi banka havalesi, EFT, posta çeki, kredi kartı, mobil ödeme, mikro ödeme, PayPal veya nakit yöntemlerinden o anda mevcut olan bir yöntem ile yapılabilmektedir. Kredi Kartı ile yaptığınız işlemlerin güvenliği Dersverir.com tarafından en yüksek düzeyde korunmaya çalışılacaktır. Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle şirketimiz tarafından tutulmayacaktır.

Dersverir.com tarafından ücret iadesi yapılabilmesi için ödeme yaptıktan en geç yedi (7) gün içinde iade talebinde bulunmuş olmanız ve profilinizin yayınlanmamış olması gerekmektedir. Profiliniz yayınlandıktan sonra Dersverir.com’ten ücret iadesi talep etmeniz mümkün değildir.

Profiliniz yürürlükte olduğu süre boyunca özel ders için sizinle bağlantıya geçilmemiş olsa dahi Dersverir.com ücrete hak kazanır, üyelik ve diğer ürün bedellerinin iadesi talep edilemez.

Hizmet ücretini ödediğiniz günden itibaren 7 (Yedi) takvim günü içerisinde , hizmet sürenizi –aradaki KDV dahil ücret farkını tarafımıza ödemek koşuluyla – daha uzun süreli üyelik paketlerinden bir tanesine yükseltebilirsiniz.

Siteden kaynaklanan hukuki, teknik ve sair sorun nedeniyle 48 saatten fazla süre siteye erişim sağlanamazsa Dersverir.com, hizmeti kullanamadığınız saat kadar ilan sürenizi uzatacaktır. Bu nedenle bu durumda da bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Dersverir.com önceden bildirmeksizin ücretsiz bir hizmeti ücretlendirme ve/veya mevcut ücretleri arttırma/azaltma ve hizmetlerine ilişkin dilediği şekilde kampanyalar yapma konusundaki haklarını saklı tutar.

Ödeme yaptığınız tutarın, siparişinize ait güncel ödeme sayfasında belirtilen tutardan düşük olması durumunda profiliniz yayınlanmaya başlamaz.

Üyeliğinizin kendi isteğinizle veya sözleşmeye uymamanız nedeniyle site tarafından sona erdirilmesi halinde ücretli hizmetlerin kullanımı için ödenmiş bedel iade olunmayacaktır.

ÜYENİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

• Hizmet’in kayıt formunda istenen şekilde, kendi hakkınızda gerçeğe uygun, doğru, tam ve güncel bilgi vermeniz ve değişiklik olduğunda gecikmeksizin güncellemeniz gerekmektedir.
• Özel ders verme konusunda hukuki veya sözleşmeden kaynaklanan bir engeliniz olup olmadığı veya kazancınızı belgelendirip, belgelendirmediğiniz gibi konular tarafımızca hiçbir şekilde takip edilmemektedir. Bu konularda herhangi bir sebepten sorun yaşamanız halinde Dersverir.com’un hiçbir sorumluluğu olmadığını ve bütün sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Hesabınızın ve şifrenizin güvenliğine ilişkin bizzat sorumluluğunuz mevcut olup, güvenliği sağlamak için özen göstermeniz gerekmektedir. Şifrenizin veya hesabınızın her türlü yetkisiz kullanımını ve diğer güvenlik ihlalini Dersverir.com’e gecikmeksizin bildirmeniz gerekmektedir.
• Kullanıcı hesabınızı hiçbir koşulda 3. şahıslara kullandırmayacağınızı ve/veya devretmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Dersverir.com’te yer alan içeriği, sunulan hizmeti ve yayınladığınız profili sadece bireysel olarak kullanabileceğinizi ve herhangi bir şirket, kurum, grup veya arkadaş çevresinin tanıtımı için kullanmayacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Profil içeriğinde veya ders taleplerinin cevaplanmasında “sadece bireysel tanıtım” koşulunun sağlanmadığının ve/veya öğrenci yönlendirmesinin tespiti halinde, özel ders ilanınızın tarafınıza haber verilmeksizin bedelsiz ve süresiz olarak yayından kaldırılacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Bireysel profil yayınlama hakkınız çerçevesinde, profil metninizde en fazla bir adet web sitesine bağlantı verebileceğinizi ve bu sayı limitinin aşılması durumunda ilk web sitesi adresi dışındaki tüm harici adreslerin ilanınızdan kaldırılacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• İlanınızın düz metin alanlarında (“Öğretmen Tanıtımı/Kendiniz Hakkında Bilgi”, “Referanslar”, vb.) kendinize veya bir başkasına ait bir iletişim bilgisi (telefon, faks, eposta adresi, vb.) paylaşamayacağınızı; bu bilgileri sadece profil formunun ilgili alanlarına girebileceğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Profilinizin bireysel tanıtım ve/veya düz metin alanlarında herhangi bir iletişim bilgisinin açıkça paylaşılması durumunda profilinizin tarafınıza haber verilmeksizin bedelsiz ve süresiz olarak yayından kaldırılacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Özel ders tecrübesine veya pedagojik formasyona sahip olduğunuzu ve istenildiği zaman/durumlarda referans gösterebilecek durumda olduğunuzu kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Gelen özel ders taleplerini (eposta, SMS veya telefon yoluyla) en geç 3 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz cevaplayacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Cevaplanmayan talepler siteki farklı bir bölümünde diğer üyelere açık bir şekilde yayınlanacağını bildiğimi taahhüt etmektesiniz.
• Sağladığınız her türlü bilgi, veri, metin, fotoğraf, grafik, mesaj ve diğer malzemeye ilişkin olarak; ister herkese açık olarak yayınlansın, ister özel iletilsin, tümüyle size ait olduğunu veya kullanma hakkınız olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Bu içeriklerin kullanılması nedeniyle Dersverir.com ve/veya 3. şahısların uğrayabileceği her türlü zararı (doğrudan ya da dolaylı) karşılayacağınızı taahhüt etmektesiniz.
• Siteyi kullanırken ve/veya site üzerinden yaptığınız yazışmalarında hukuka, genel ahlak kurallarına ve Dersverir.com’un yayın politikasına uygun hareket edeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılmaktasınız.
• Oluşturduğunuz içeriğin herhangi bir ticari şirket veya oluşumu art niyetli olarak kötülemek, veya ticari itibarını zedelemek maksadıyla olmayacağını, Türk Ticaret Kanunu’nun 57. vs. maddelerine aykırı şekilde haksız rekabete yol açacak mahiyette içerik bulundurmayacağınızı kabul etmektesiniz.
• Dersverir.com’te yer alan içeriği veya sunulan hizmeti tarafımızca belirlenen amaçlar dışında kullanmayacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
• Sitede kullandığınız veya siteye yüklediğiniz her hangi bir verinin kaybolması nedeni ile sitenin sorumlu tutulamayacağını kabul etmektesiniz. Bu nedenle, kaybolmasını istemediğiniz verilere ilişkin yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz. Her hangi bir veri kaybı olması halinde Dersverir.com eposta ile kaybolan verilere ilişkin yeniden bildirimde bulunmanızı talep edecektir, verileri tamamlanmasını ve profilinizin en kısa sürede eski hale dönmesini sağlamanın sorumluluğunuzda olduğunu kabul ve taahhüt etmektesiniz.
• Dersverir.com’un profil,ders talebi, mesaj ve sair kullanıcı/üye tarafından oluşturulmuş içeriği denetleyebileceğini, Dersverir.com ve onun tarafından belirlenen yetkililerin Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal eden her türlü İçeriği haber vermeksizin çıkartma hakkına sahip olduğunu ve/veya haber vermeksizin içerikte değişiklik (dilbilgisi ve benzeri düzeltmeler) ve/veya haber vermeksizin biçimde değişiklik (renk düzenlemeleri, yazı biçimlendirmesi, vs.) yapma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.
• Sitede yer alan içeriğin bir kısmının başka bir mecrada kullanabilmesi (Fikir Sanat Eserleri Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla) ancak kaynak gösterilmesi ve bir paragrafı aşmayacak kısa bir alıntı olması ve mutlaka aktif bağlantı verilmesi şartıyla mümkündür.
• Üyeliğiniz ile ilgili bildirimler listesinden çıkamayacağınızı; eposta, SMS veya telefon yoluyla yapılabilecek bu bildirimleri düzenli takip edeceğinizi kabul etmiş sayılmaktasınız.
• “Onaylı Üyelik” hizmetinden faydalanmanız durumunda; kimlik belgesi örneğinizini ve profilinizde belirtilen öğrenim durumlarını gösteren belge örneklerinizi tarafımıza ulaştırma yükümlülüğünün tarafınıza ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Tarafımıza ulaşan belge örneklerinin, profil içeriği ile uyumlu olması durumunda; ilanınıza başvuran kişilerin iletişime geçeceği ve özel ders alabileceği kişinin bu belgelerin asli sahibi olduğunu da kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

GİZLİLİK

Gizlilik prensiplerimiz kullanım şartlarında ayrıntılı olarak belirtilmiş olup, kullanım şartlarını da bu üyelik sözleşmesiyle birlikte kabul etmektesiniz. Dersverir.com bu prensipler doğrultusunda kişisel bilgilerinizi kullanacaktır. Bu çerçevede rızanızla paylaşacağınız ad, soyad, doğum tarihi, mezun olunan ve/veya okunan okullar, hizmet verdiğiniz il ve ilçe, eposta ve telefon gibi bilgileriniz kaydedilecek ve üyeliğiniz sona erdikten sonra dahi saklanacaktır.

Profilinizde kendi isteğiniz doğrultusunda yayınladığınız bilgilere ilişkin Dersverir.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler öğrenci bulabilmeniz için paylaşılacak olup, tarafımızca izin verilenler arasından hangi bilgilerinizin paylaşacağını belirleme hakkı ve paylaşma nedeniyle doğacak her türlü sorumluluk tarafınıza aittir.

Profil içeriğiniz alenileşmiş bilgi sayıldığından, Dersverir.com’un elinde bulundurduğu size ait kişisel bilgilerden profil içeriğinde yer alanlarına ilişkin gizli tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Dersverir.com dilerse bu bilgileri tanıtım ve sair maksatlı olarak kullanabilir.

“Kayıt Formu”nu (“Üyelik Formu” olarak aanılabilir) doldururken veyahut daha sonra talep üzerine bildirdiğiniz kişisel bilgilerin site tarafından müşteri portföyü oluşturulması, ticari veya sosyal kampanyalara ilişkin projeler, Dersverir.com tarafından belirlenen haber gruplarına kaydınızın yaptırılması ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla sitenin yer aldığı tüm projelerde kullanılabileceğini bildiğinizi ve bu hususa ilişkin onay verdiğinizi kabul etmektesiniz.

Onayınız doğrultusunda elde edilen bilgiler belirtilen koşullarda istatistiksel olarak da kullanılacak, elde edilen bilgiler anlamlandırılacak ve kişiselleştirilecektir.

İstemediğiniz takdirde, eposta ve/veya SMS’le gönderilen kampanya ve Dersverir.com’e ilişkin bilgilendirmelerin gönderilmesini engellemeniz mümkündür. Ancak ders taleplerine, profilinizin devamlılığına ve profiliniz ile ilgili danışman yorumlarına ait bildirimler – profil yayınlama amacına engel teşkil edeceği için – engellenemez.

Bunun dışında kişisel bilgileriniz site tarafından ancak ve ancak yasal zorunluluklar söz konusu olduğunda ve yetkili mercilerce usulüne uygun şekilde yazı ile talep edilmesi halinde paylaşılabilecektir.

Dersverir.com üyelerinin tüm bilgilerini kendisi bizzat barındırmamakta, barındırma hizmetini 3. firmalar aracılığıyla sağlamaktadır. Dersverir.com barındırma hizmeti sunması için seçeceği firmanın alanında iyi ve güvenilir bir firma olması için özen gösterecektir. Bunun dışında barındırma hizmeti sağlayan firmanın gizlilik bilgilerinin güvenliğini sağlayamaması halinde Dersverir.com’un özen yükümlülüğünden başka yükümlülüğünün olmadığını ve doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu tutulamayacağını kabul etmektesiniz.

Dersverir.com’un HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

• Gerçeğe uygun olmayan, yanlış, yanıltıcı ve güncel olmayan veya eksik bilgi vermeniz, siteyi kötü niyetle ve amacı dışında kullanmanız gibi ve fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal edecek şekilde davranmanız halinde Dersverir.com’un ücret iadesi olmaksızın verdiği hizmeti askıya alma (hizmetin tümüne erişiminizi geçici olarak engelleme), bazı hizmetlere veya bölümlere erişiminizi engelleme veya üyeliğinizi sona erdirme hakları saklıdır.
• Dersverir.com, site üzerinden bağlantı kurduğunuz diğer profil yayınlayan, ziyaretçi ve/veya 3. bir şahısla olan ticari veya şahsi ilişkilerinizden sorumlu değildir.
• Dersverir.com özel ders için gönderilen mesajları ve talepleri inceleme yetkisine sahiptir. Mesaj içeriğinin hukuka aykırı olması, amacının dışında ve sizi rahatsız etmeye yönelik olması halinde mesajı iletmeme hakkına sahiptir.
• Dersverir.com’un belirleyeceği süre boyunca etkin olmayan hesapları (profilleri) kapatma veya hesap bilgilerini tümden silme hakkını saklıdır.
• Dersverir.com’un önceden haber vermeksizin dilediği zaman ve dilediği şekilde ücretlendirme dahil tüm kurallarda ve hizmet politikasında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu konular aşağıdakilerle sınırlı olmamak kaydıyla;
- Sitedeki toplam öğretmen sayısını belirleme,
- Profilin, üyeye ait bilgilerin yayınlanma yerini ve şeklini belirleme,
- Hizmet bedelini değiştirme veya bir hizmeti ücretli hale getirme (ücretlendirme),
- Arama sonuçlarının hangi sistemle sıralanacağını belirleme, arama motorlarının sınıflandırma sistemenine ilişkin değişiklik yapma konularını kapsamaktadır. Bu değişikliklerden doğabilecek durumlardan dolayı herhangi bir hak talep edilemez.
• Dersverir.com ilan sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunmadan Dersverir.com’un yazılım, ara yüz ve alt sayfalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Dersverir.com’un kullanım koşulları, üyelik sözleşmesi veya site politikasına aykırı davranmanız nedeniyle profilinize son verilmesine rağmen tekrar profil yayınladığınızın tespit edilmesi halinde profiliniz derhal, açıklama ve bedel iadesi yapmaksızın iptal etme hakkı saklıdır.
• Dersverir.com, hizmeti kullanımınızdan dolayı herhangi bir avantaj, gelir veya kazanç elde edeceğinizi taahhüt etmemektedir.

GENEL HÜKÜMLER

Bu sözleşmenin Türk Hukukuna tabi olduğunu kabul etmektesiniz.

Dersverir.com'un herhangi bir hakkı kullanmaması veya Üyelik Sözleşmesinin herhangi bir hükmünü uygulatmaması bu hak veya hükümden feragat anlamına gelmez.

Bu sözleşme, dilendiği zaman ön bildirimsiz ve tek taraflı olarak feshedilebilir. Ayrıca, profil süresi sonunda herhangi bir şekilde yenileme olmadığı takdirde bu sözleşme kendiliğinden sona erecektir. Fesih veya sona erme halinde ücret iadesi sadece bu sözleşmede ücret iadesine ilişkin şartlar gerçekleştiği takdirde yapılır.

Sözleşmeninin tamamını okuduğumu ve kabul ettiğimi beyan ederim.

Bizi Takip Edin!

DersVerir.com'u takip edebilirsiniz


E-bülten Kayıt

E-mail adresinizle e-bültene kayıt olup yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Dersverir.com ?

Ders Verir.com özel ders almak isteyenler ile özel ders vermek isteyenleri biraraya getiren bir internet sitesidir. Özel ders verenlerin bilgileri siteyi kullanan herkes tarafından görülebilir. Özel ders veren telefonlarına doğrudan ulaşılabilir. Özel ders vermek istiyorsanız üye ol menüsünü, özel ders almak istiyorum diyorsanız özel ders istiyorum menüsünü kullanabilirsiniz.
  • Visa Card
  • Master Card
  • Maestro Card


GD Holding iştirakidir.
E-Posta © 2012 - 2024 DersVerir.com - Özel Ders Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır.